کانال تلگرام تور

شما اینجا هستید

نکات عجیب و خواندنی در مورد هند

 

 1. هند هفتمین کشور بزرگ جهان ( مساحتی ۲ برابر مساحت ایران) است و جمعیتی حدود ۱٫۲۰۰ ملیارد نفر دارد. واحد پول این کشور روپیه است . پایتخت این کشور دهلی نو هست.
 2. این کشور بیشتر از کل نیمکره ی غربی جمعیت داره.
 3. در هند ۲ زبان رسمی انگلیسی و هندی وجود دارد. در گذشته و پیش از استعمار انگلستان زبان فارسی در آن رواج داشته و به نوعی زبان علمی و فرهنگی محسوب میشده ، شاعرانی هم مانند بیدل دهلوی و امیرخسرو دهلوی نیز به دلیل رواج این زبان در هند بوجود آمدند.
 4. در هند یک گروه پارتیزان به نام “ کوماندوهای عشق ” وجود دارد که افرادی را که از طبقه های اجتماعی مختلف عاشق هم میشوند را از اذیت و آزار حفظ میکنند.
 5. این کماندوها در واقع 5 فعال اجتماعی اند که سازمانی با همین نام را در دهلی نو تاسیس کردند. 
 6. یک قبیله ی کولی در هند هست که مرگ رو به عنوان شادترین اتفاق زندگیشان جشن میگیرند در حالی که با تولد مثل یک غم و اندوه بزرگ رفتار میکنند.
 7. تعطیلات رسمی این کشور تنها ۳ روز است . اما در هر ایالت تعطلات رسمی متفاوتی هم وجود دارد.
 8. در غرب ایالت بنگال ، یک گاو باید “کارت شناسایی” داشته باشد.
 9. زنان خانه دار هندی ۱۱% از کل طلای جهان رو با خودشان حمل میکنند، این مقدار بیشتر از کل ذخایر آمریکا، صندوق بین المللی پول، سوئیس، و آلمان همگی با هم هست.

آخرین نظرات

 • جواد < هتل آکوا فانتزی کوش آداسی < داداش من اینجور هتلها برا تابستون خوبه که بتونی اب بیافتی یعنی انقده گرم باشه که بتونی شنا کنی اون و
 • م لطفیان < هتل اورنج کانتی آلانیا < هتل از همه لحاظ عالی بود .
 • ashkan < هتل آداکوله کوش آداسی < با سلام من 21 /.2/97 به اين هتل رفتم و تازه برگشتم اصلا اين هتل روبهتون پيشنهاد نميكنم من بار 4 ه
 • الهام < هتل آکوا فانتزی کوش آداسی < من هفته اخر ارديبهشت 97 با همسر و دوتا دختر 4 و7 ساله ام رفتم به اين هتل ..هتل خيلي بزرگ وخوبي بود .
چگونه با شرکت پنج ستاره آشنا شده اید؟

تلفن رزرو 88999010-021
موبایل تماس تا 10 شب
09356009095
آدرس  خیابان فاطمی نبش ششم-ساختمان تهران 64 - طبقه اول - واحد 7